Uzzini, kā ar meistaru rokām top iemīļotā torte Cielaviņa

Staburadze ir vadošais konditorejas zīmols Latvijā, kas atdzīvina senas Latvijas tradīcijas, stāstu par mīlestību, pieredzi un meistarību. Staburadzes meistari ik dienas ar rokām izgatavo aptuveni 13 līdz 17 tūkstošus produktu, no kuriem ievērojama daļa ir populārākais zīmola produkts torte Cielaviņa. Protams, teju katrs no mums kaut reizi mūžā ir nogaršojis vai licis galdā visiem zināmo torti Cielaviņa. Kā tik šķietami vienkāršas sastāvdaļas kā riekstu bezē biskvīts jeb olbaltuma biskvīts un šokolādes krēms prasmīgo meistaru rokās pārtop par šo unikālo Cielaviņu, stāsta Orkla Latvija inovāciju tehnoloģe Ineta Dzērve, kas ikdienā rada jaunus Staburadzes produktus.

Lai arī Staburadzes lepnums Cielaviņa ir ļoti populārs produkts, vien retais zina, ka tās radīšanas process ir diezgan sarežģīts roku darbs, kurā līdzdarbojas liela komanda. Tajā tiek iesaistīti gandrīz visi konditorejas izejvielu sagatavošanas meistari, jo katrai tortes pamata sastāvdaļai ir nepieciešamas dažādu specialitāšu konditoru prasmes. Viena komandas daļa gādā par kraukšķīgo un lūstošo olbaltumu–riekstu bezē biskvītu cepšanu, kas īpaši Cielaviņai tiek papildināti ar drupinātiem zemesriekstiem klasiskajai versijai vai ar lazdu riekstiem – Cielaviņai ar lazdu riekstiem. Katrs tortes biskvīta aplis ar prasmīga meistara rokām tiek izlīdzināts, lai visas tortes būtu vienādas, un likts cepties.

Atsevišķā nodaļā meistari gatavo šokolādes krēmu, kuram dots nosaukums Šarlote. Lai arī detalizētu Cielaviņas gatavošanas metodi glabājam rūpīgā noslēpumā, varam atklāt, ka krēma, kas tiek gatavots no īstas šokolādes un sviesta, gatavošanas process ir palicis nemainīgs jau no pašiem produkta radīšanas pirmsākumiem. Šī krēma gatavošanas prasmju apgūšana prasa laiku, kā arī tās nav iespējams apgūt tikai no receptes, bet gan rūpīgās apmācībās pie pieredzējuša meistara.

Tālāk rūpīgi sagatavotais krēms un biskvīts nonāk Staburadzes konditorejas meistaru rokās, kuri akurāti katru torti gatavo pa daļām. Starp divām kraukšķīgā biskvīta kārtām tiek iesmērēts šokolādes krēms. Ar nazi tiek nolīdzinātas biskvīta malas, lai veidotu tortes perfekto apaļo formu. Katras tortes maliņas tiek apsmērētas ar šokolādes krēmu un virspusē uzklāts šokolādes riekstu krēms. Tālāk katras tortes maliņas tiek apbērtas ar kraukšķīgām bezē–kakao drumstalām. Beigās torte tiek ievietota kastē un dekorēta ar šokolādes krēma dekoru. Tā viss šis process tiek veikts ar rokām, lai Cielaviņa būtu gatava un nonāktu uz jūsu svētku galdiem.

Parastā darba dienā pie vienas tortes Cielaviņa tapšanas ir iesaistīti vairāk nekā 10 darbinieku. Taču pie lielāka pieprasījuma ir dienas, kad pie Cielaviņas gatavošanas strādā līdz pat 40 konditoru. Katrs jaunais meistars, kurš pievienojas Staburadzes komandai vidēji trīs mēnešus mācās no pieredzējušiem Staburadzes konditoriem, kopā gatavojot dažāda veida Staburadzes produkciju. Jaunie darbinieki, rūpīgā uzraudzībā strādājot, iegūst jaunas prasmes, lai katra pagatavotā Cielaviņa atbilstu visiem zināmajiem standartiem. Lai kļūtu par pilnvērtīgu Staburadzes konditoru un Cielaviņas gatavošana tiktu kārtīgi apgūta, ir nepieciešams nostrādāt un praktizēties vismaz pusgadu.

Katrs Staburadzes konditors ir īpašs meistars, kurā mājo patiesa ieinteresētība un vēlme radīt vēsturiskus, plaši tautā iecienītus produktus ar mīlestību. Katru mēnesi prasmīgie Staburadzes konditori sagatavo vairākus desmitus tūkstošus Cielaviņu, tomēr, kad tuvojas kādi valstiska mēroga svētki, konditori mēnesī sagatavo ievērojami vairāk tortu.

Vairāk nekā gadsimta garumā zīmola Staburadze meistari rada uzticamus, unikālus un augstākās kvalitātes konditorejas izstrādājumus, atdzīvinot senas Latvijas tradīcijas, stāstu par mīlestību, pieredzi un meistarību. Jau no Staburadzes pirmsākumiem līdz pat šodienai visi zīmola gardumi ir rūpīgi radīti ar prasmīgo meistaru rokām.