Marta Grigale

Vēl pavisam nesen, šajā vasarā iesākās jauna draudzība, kad sadarbību uzsāka Staburadze un dziedātāja Marta Grigale. Aicinājām Martu kļūt par zīmola vēstnesi un dalīties ar Staburadzes sajūtu savu sekotāju lokā. Marta ir ļoti mērķtiecīga, radoša, mīloša sieviete, un, izlasot interviju, Tev ir iespēja uzzināt nedaudz vairāk par Martas sajūtām, kā dzīvot pilnvērtīgāk un priecīgāk.

“Iedvesma nav jāmeklē, tā atrod tevi pati.” 

Tava personība ir ļoti krāšņa, sievišķīga, radoša. Kur rodi iedvesmu, kas Tev ir ideju avots, kur smelies dzīvesprieku un radošo lidojumu?

Paldies! 🙂 Ticu, ka personību veido dažādi faktori, tāpēc grūti iedomāties un nosaukt kaut ko vienu, kas būtu tas lielākais un galvenais. Cik sevi atceros, mani vienmēr ir virzījis kāds mērķis, uz ko tiecos. Jau bērnībā allaž zināju, ko gribu, un cītīgs darbs vienmēr ir mijies ar mazākiem vai lielākiem panākumiem, kas motivāciju tikai palielina. Ir būtiski saprast, ko vēlies sasniegt, kāds vēlies būt pats sev un citiem šajā pasaulē, ko vēlies saņemt un ko dot. Kad zini atbildes uz šiem jautājumiem, iedvesma nav jāmeklē, tā atrod tevi pati. 

Kā mūzika parādījās Tavā dzīvē, kad Tu sajuti sevi kā mūziķi?

Mūzika ir daļa no manis, es vienmēr esmu to izjutusi ļoti spēcīgi. Interesanti, ka mamma, mani gaidot, bija izlasījusi, ka bērns piedzimstot muzikālāks, ja grūtniecības laikā uz vēdera liek austiņas un atskaņo mūziku. Viņa vēlējās šo teoriju apgāzt un pierādīt, ka tās ir muļķības… Neizdevās 🙂 Sāku ar bērnu vokāliem ansambļiem, apguvu klavierspēli, apmeklēju mūzikas skolas, pabeidzu Londonas Mūzikas koledžu, un tagad darbojos Latvijas mūzikas vidē, jo mūzika allaž ir bijusi mana sirdslieta. Joprojām gan mēdzu kautrēties sevi saukt par mūziķi vai dziedātāju, jo šķiet, ka vēl tik daudz darba priekšā, lai šos titulus nopelnītu. Taču esmu patiešām laimīga, ka man ir iespēja darīt to, ko tik ļoti mīlu, un ar to iepriecināt vēl kādu. 

“Esmu patiesi laimīga, ka man ir iespēja darīt to, ko tik ļoti mīlu.”

Tava jaunā dziesma – tās pamatā ir stāsts. Kā rodas Tava mūzika? Vai ir kas kopīgs dziesmām, vai katra ideja ir negaidīta?

Katra dziesma ir stāsts. Un katrā dziesmā ir daļa personīgās pieredzes un daļa fantāzijas lidojuma. Tās rodas dažādi, jo kāda ideja var pavisam negaidīti iešauties prātā, piemēram, braucot autobusā, bet cita – apzināti, sēžot pie klavierēm un rakstot. Liekas, ka vienojošais elements esmu es pati. Tā kā esmu visu savu dziesmu autore vai līdzautore, tad katrā no tām esmu ielikusi kripatiņu no sevis, kura nu jau pieder ne tikai man, bet arī klausītājiem. 

Tu esi saldummīle, ko neslēp. Labprāt izbaudi Staburadzes gardumus, gan ļaujies lutināšanai, gan gatavo pati. Kas Tev ir lielākais gardums – vai kas pašas, draugu, ğimenes gatavots, vai kāds īpašs deserts, gardums?

Jā, man ļoti garšo saldumi. To ir tik daudz, ka pat nezinu, ar ko sākt! Lepojos ar to, ka pati protu gan uzcept gardas kūkas, gan pagatavot tradicionālus desertus: uzpūteni, ķīseli ar bubertu. Viens no maniem firmas ēdieniem, kas visiem ļoti garšo un tiek pasūtīts no radu un draugu puses, ir banānmaize. Savukārt, runājot par Staburadzi, agrāk absolūti nespēju atturēties no Cielaviņas, bet šobrīd topa vietu nr.1 ir iekarojuši mini Skudru pūznis – neticami garšīgi!

Kad Tu saprati, ka vēlies dalīties ar savas dzīves notikumiem sociālajos medijos? Kas Tev pašai ir svarīgi, skatoties saturu Instagram, Facebook un citos kanālos? Kāds saturs Tevi iedvesmo, un kam pievērs uzmanību?

Nebija tāds viens brīdis, kad es nolemtu, ka būšu satura veidotāja, influencere, viedokļa līdere. Kad sāku to darīt, šādu vārdu pat nebija, vai es tos nezināju. Satura veidošana, dalīšanās man izvērtās ļoti dabiski, jo sāku to darīt ar prieku. Un joprojām uztveru to vairāk kā hobiju, ne kā pienākumu. Veidojot saturu sociālajos tīklos, man ir svarīgi būt patiesai, un tas ir arī tas, kas mani visvairāk saista sekot citiem profiliem. Bija gan laiks, kad šķita, ka perfekts Instagram feeds un nevainojamas bildes ir labākais risinājums. Taču esmu sapratusi, ka šāds nopulēts saturs ļoti ātri var apnikt. Vērtīgs ir saturs, kam ir kāds pamatojums, arī tāds, kas informē, izklaidē un rosina padomāt un just.

“Mums vajadzētu vairāk atbalstīt un stiprināt vienai otru.”

Grēta ir maza sieviete un ņem piemēru arī no Tevis. Kā Tu sajūti, kas ir tās lietas, ko vēlies nodot meitai, iedot ceļamaizei tālākai dzīvei?

Ak, cik daudz šeit būtu, ko teikt. Bet pats galvenais, lai viņa izaug par labu un stipru cilvēku, kas nebaidās sapņot un šos sapņus piepildīt. Lai viņa izjūt mīlestību un prot to dāvāt citiem. Lai vienmēr jūt, ka es esmu tuvumā un atbalstu viņu, bet tajā pat laikā spēj pati uzņemties atbildību un pieņemt lēmumus par savu dzīvi.

Ko Tu novēli sev, un ko Tu novēli sievietēm Latvijā?

Es domāju, ka mums vajadzētu vairāk atbalstīt un stiprināt vienai otru. No savstarpējas salīdzināšanas un sāncensības pilnīgi nekas nekļūst labāk, tikai iedzen kompleksos un pašpārmetumos. Esmu gana daudz uz šī salīdzināšanas grābekļa uzkāpusi, lai saprastu, ka ir laiks to pārstāt darīt. Man tuvs ir teiciens: “īsta sieviete sakārtos otras kroni, nepastāstot pasaulei, ka tas bijis sašķiebies”. Tādu es redzu ideālo sieviešu solidaritāti un tāda pati vēlos būt.

Ar sveicieniem,

MARTA / Marta Grigale
Vairāk par Martu:
Instagram
Facebook