Atzīmējam 110 gadu jubileju!

Šogad Staburadze ar aicinājumu dalīties mīlestībā atzīmē 110 gadu jubileju. Vairāk nekā gadsimta garumā radījām uzticamus un unikālus augstākās kvalitātes konditorejas izstrādājumus, atdzīvinot senas Latvijas tradīcijas, stāstu par mīlestību, pieredzi un meistarību. Par godu zīmola jubilejai piedāvājam iepazīties ar interesantām atbildēm uz 8 jautājumiem par Staburadzi šodien un senāk.

Kā zīmolu sauca padomju laikos? Visus Padomju varas gadus uzņēmums darbojās ar nosaukumu 17. jūnijs, bet visa ražošana uzņēmumā turpinājās pie līdzšinējās tehnikas un ar līdzšinējiem darbiniekiem, kā arī atsevišķa produkcija pat netika mainīta, kādi iepakojumi bija Ķuzes laikā, tādi paši arī Padomju laikos. Vienīgā izmaiņa bija jaunais uzņēmuma nosaukums.

Kā zīmols ieguva Staburadze nosaukumu? Pēc ražotnes darbinieku balsojuma par uzņēmuma nosaukumu, 1990. gadā tas tika pārdēvēts par Staburadze. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, ražotne tika privatizēta un 1996. gadā tika nodibināta AS Staburadze, kas kļuva par vienu no trim lielākajām saldumu fabrikām Latvijā. Lai paplašinātu preču sortimentu un palielinātu produkcijas apjomus, uzņēmums modernizēja ražotni. 

Ko simbolizē Staburadze vizuālā identitāte? Jau no Staburadze pirmsākumiem tās logotipā bijis attēlots kliņģeris, kas simbolizē zīmola pamatdarbību – konditoreju, un gadu desmitu laikā kļuvis par tā galveno elementu. 2016. gadā tika radīta jauna Staburadze vizuālā identitāte, kas veidota, lai vēl vairāk akcentētu zīmola personību un vērtības. Veicot Latvijas iedzīvotāju aptauju, secināts, ka Staburadze cienītāji pozitīvi vērtē kliņģera simbolu, jo tas stiprina uzticību un pārliecību par Staburadze produkcijas stabilu kvalitāti. Savukārt jaunās vizuālās identitātes galvenā krāsa ir violeta. Tā apvieno tradīcijas un mūsdienas, akcentējot Staburadze produktu vērtību šodien, kā arī saistās ar svētkiem, izsmalcinātību un augstu kvalitāti.

Cik daudz produktu Staburadze meistaru izgatavo dienā? Kopumā Staburadze meistari ik dienas izgatavo aptuveni  līdz pat 17 tūkstošus produktu.

Cik daudz produktu ir Staburadze sortimentā? Staburadze piedāvāto produktu klāstu šobrīd veido vairāk nekā 80 tortes, kūkas, kūciņas, kēksi un citi saldie un sāļie konditorejas izstrādājumi.  Šogad tirgū tiks piedāvāti septiņi jaunumi.

Kurš ir iecienītākais Staburadze produkts? Staburadze sortiments ir plašs un piemērots dažādām gaumēm, līdz ar to arī iecienātākie produkti ir daudz un dažādi. Tomēr nepārspēta līdere popularitātes ziņā ir Staburadze torte Cielaviņa, kuras unikālā garša tiek novērtēta arī ārpus Latvijas robežas, jo apmēram 4 līdz 5% no saražotā apjoma tiek eksportēti uz astoņām valstīm.