3. adventes stāsts

Svētku sajūta pie mums katra atnāk citādāk. Viens to sajūt ar piparkūku un mandarīnu smaržu, cits priecājoties par pirmajiem Ziemassvētku rotājumiem, kāds ar pirmo Adventes vainagā iedegto svecīti…

Īpašajā svētku gaidīšanas laikā Staburadze Facebook kontā aicinājām tevi mums pastāstīt, kāds tavā ģimenē ir Adventes un svētku gaidīšanas laiks, kādas tradīcijas ievērojat vai kādus brīnumainus notikumus esat piedzīvojuši. Divus skaistākos un sirsnīgākos stāstus publicēsim šeit, mājas lapā šonedēļ, un pirms Ziemassvētkiem.

Mārītes Ziemassvētku gaidīšanas stāsts

Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki, kad tiek veidots kamīns no kartona kastēm un ķieģeļu tapetēm un gādātas Ziemassvētku zeķes, kurās katru dienu līdz svētkiem tiek atstāts kāds gardumiņš. Ak, to prieku – skriet un skatīties, ko rūķītis atstājis zeķē. Tad vēl vesels notikums ir meklēt Pinterest idejas adventes vainagam, ko pēc tam ar aizrautību darināt. Šajā svētku gaidīšanas laikā man ļoti patīk kanēļa, krustnagliņu un apelsīnu smarža, tāpēc top dekori – apelsīnos saspraustas krustnagliņas un pie žāvētām apelsīnu šķēlītēm piesietas kanēļstandziņas. Ļoti patīk staigāt pa Ziemassvētku tirdziņiem ar glāzi karstvīna un piparkūku rokās, tādējādi piepildos ar to īpašo noskaņu, jo piparkūkas un karstie dzērieni ļoti piestāv decembrim un tirdziņiem. Esam arī uzsākuši tradīciju Ziemassvētku gaidīšanas laikā aizceļot uz kādu citu valsti Eiropā, lai nogaršotu citādākus labumus. Un, ja pa ceļam tiekam milzīgās sniega kupenās – kā no pasakas, tad pavisam ideāli. Un, protams, kur nu bez dāvanu meklēšanas un saiņošanas, taču visvairāk man tomēr patīk tās saņemt un izsaiņot. Tas pārsteiguma moments saglabājas visu decembri, tāpēc tik maģisks ir šis laiks. Arī eglītes meklēšana mežā un tās dekorēšana ir burvīgs pasākums. Vislabāk man tās patīk dekorēt ar bērnu taisītām piparkūkām, žāvētiem apelsīniem un kanēļstandziņām. Svētku mielasts ir īpašs brīdis, kad pie eglītes, skaitot dzejoļus, trakajā dzīves skrējienā satieku savus mīļos, tuvos cilvēkus visus kopā.